Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceDIVOKÁ A KRÁSNÁ - krajina srdcem ženy

01.09. - 31.10. 

Můžete se těšitNEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA POBALTÍ

15.10.2020 19:00


LEŽ - přesunuto z 20.04.

05.11.2020 19:30


POČTVRTÉ SPOLEČNĚ V HIMÁLAJI - CHULU WEST II.

12.11.2020 19:30
RADKIN HONZÁK: PSYCHOPATI MEZI NÁMI (vyprodáno)


Út  18.06. 19:00
 

< Zpět  |  Přednáška: vstupné: 1.-5. řada 290 Kč / 6.-13. řada 250 Kč

Přednáška Radkina Honzáka, nejznámějšího a nejzkušenějšího předního českého psychiatra, publicisty a vysokoškolského pedagoga. Radkin Honzák říká: „Každý psychopat se vždy dere na špici. Taky jsou to ti nejlepší obchodníci i lháři. Psychopati v politice milují riziko, sex a hlavně moc. Jsou to 'neřízené střely', rození vůdci stáda, z ničeho nemají strach, jsou ale charismatičtí, přesvědčiví, prolžou se vším. Dokáží být i tak milí, že jim nikdo neodolá, uvnitř jsou ale chladní a bezcitní, krutí a nelaskaví.“

MUDr. Radkin Honzák se specializací v psychiatrii, psychoterapii, má jednoznačný příklon k psychosomatickému myšlení, tedy bio-psycho-socio-spirituální koncepci.


Téma:

PSYCHOPATI MEZI NÁMI

Slovo psychopat sice bylo vypuzeno z odborného slovníku, nicméně je libozvučné, a tak není divu, že jsou mnozí, kteří dbají o to, aby nezapadlo. Počínaje pionýrem Herveyem Cleckleyem až po profesora Radka Ptáčka. Odborníci v této oblasti na pomezí psychopatologie by rádi termín psychopat rezervovali pro přibližně jedno procento našich bližních, jejichž zásadní odlišností je absence strachu: ten si totiž neuvědomují a ani neprožívají, což přináší zcela jiné vnímání souvislostí, prožívání, tvorbu hodnot a jednání. Zkuste si na chvíli představit, že absolutně nevíte, co je to strach, a máte-li slušnou fantazii, dopracujete se na základě této vlastnosti záhy k pocitu omnipotence neboli všemohoucnosti. Navíc, chybí-li strach či tréma, umožňuje to provádět vše bezchybně s robotickou přesností, jste také přitažliví pro své okolí, nebojíte se riskovat, nebojíte se ničeho a můžete tedy vše! A navíc se nepotíte, a tím pádem ani nevydáváte "varovný zápach", takže jste pro své okolí charismatický člověk, za nímž ovce rády kráčí třeba až na porážku...

 

A teď už jde jen o to, kolik v sobě máte agrese, asociálních a antisociálních choutek, prvků a osobnostních charakteristik, jak moc jste hamižní a kolik vzrušení v té věčné nudě beze strachů potřebujete: zda vám stačí pašovat koks nebo potřebujete pro povyražení krást, vraždit, hrát na burze o miliony, či naopak zachraňovat ohrožené, dobývat vesmír, šířit víru či operovat mozek.

 

190401rhonzak02.jpg

 

Radkin Honzák

je český psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog.


Ambulantní psychiatr IKEM a REMEDIS, sekundární lékař Psychiatrické léčebny Bohnice, asistent ÚVL1.LF UK.


Narozen 1939, promoce na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze 1962, sekundární lékař v PL Kosmonosy, od roku 1966 psychiatr - konzultant nejprve v Ústavu pro výzkum výživy (gastroenterologická problematika, výzkum spánku, výzkum stresu), po sloučení výzkumných ústavů v IKEM (pacienti s nezvratným selháním ledvin, transplantační program). V současnosti asistent ÚVL 1.LF UK, ambulantní psychiatr IKEM, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr REMEDIS.


Klinická práce; specializace v psychiatrii, psychoterapii, má jednoznačný příklon k psychosomatickému myšlení, tedy bio-psycho-socio-spirituální koncepci.

 

ravidelně se na svém blogu vyjadřuje k současnému dění a jako autor je podepsán pod mnoha populárně-naučnými knihami o psychologii.


Mezi své zájmy řadí především lidi a všechno ostatní.
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) more&less