Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšit

LEŽ - zrušeno.


Čt  05.11. 19:30
 

< Zpět  |  Divadelní představení: vstupné: 1.-5. řada 590 Kč / 6.-13. řada 540 Kč

Skvělá komedie o tom, zda je možné ve vztazích lhát...


Naši milí diváci a návštěvníci KC Nová Beseda,

 

omlouváme se, ale vzhledem k situaci a nařízení Vlády ČR jsme byli nuceni přesunuté představení Lež nakonec bohužel úplně zrušit. 

 

V současné době máme celé KC i kavárnu uzavřenou, jakmile bude možné její otevření, prosíme o navrácení vstupenek a my Vám vrátíme vstupné. 

 

Děkujeme za pochopení, 

držte se ve zdraví a díky za podporu kultury nejen v Klánovicích.

Za tým KC Nová Beseda

 

Romana Voženílková

 

Naši milí diváci a návštěvníci Nové Besedy,
vzhledem k aktuálním opatřením, momentálně přesouváme termíny naplánovaných představení na podzim 2020.

 

S radostí Vám oznamujeme, že máme potvrzený nový termín divadelního představení LEŽ. Účinkující nový termín potvrdili, takže se máme na co těšit. Podzim bude v Besedě nabitý :)


Vaše zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, prosím uschovejte je a jen si poznamenejte nový termín. Pokud by se Vám nový termín z jakéhokoliv důvodu nehodil, vrátíme Vám vstupné, jakmile bude KC Nová Beseda otevřené. Zbývající volné vstupenky si také můžete rezervovat nebo zakoupit po otevřeni KC Nová Beseda.

 

 

200216lez2.jpg

 

autor: Florian Zeller

režie: Thomas Zielinski


hrají: Petra Špalková, Petr Lněnička, Jan Dolanský a Eva Kodešová nebo Gabriela Mikulková.


délka představení: 90 minut bez přestávky


Komedie Floriana Zellera navazuje na jeho předchozí úspěšnou hru Pravda a rozvíjí téma pravdy a lži v partnerských vztazích. Toto věčné téma, které v sobě nese značný morální aspekt, zpracovává s lehkostí, svižně a vtipně napsanými dialogy a nahlíží na něj s jemným, mírně ironickým humorem.

 

Alice a Michel jsou poměrně šťastný a spokojený manželský pár. Jednoho dne čekají hosty k večeři - své dlouholeté přátele Laurence a Pierra, kteří také žijí v harmonickém manželství. Alice je ale celá nesvá a žádá po manželovi, aby večeři na poslední chvíli odvolal. Ten se samozřejmě brání a chce znát důvod, proč by to měl udělat. Ovšem ona mu pravý důvod nechce říct: toho dne dopoledne zahlédla ve městě Pierra, jak se líbá s cizí ženou. Alice je tak postavena před velké morální dilema: udělá přítelkyni větší službu, když jí o tom řekne, nebo když jí to naopak zamlčí? Proto by pro ni bylo vůbec nejlepší, kdyby se večeře neuskutečnila a ona mohla své rozhodování odložit. Michelovi se nakonec se svým problémem svěří; Alice se lehce přiklání k tomu říci pravdu, Michel naopak k tomu lhát. Oba se rozhodnou večeři odložit, ovšem v tu chvíli už jejich přátelé zvoní u dveří a společný večer musí proběhnout. Nejistota a různé postoje Alice a Michela vedou ke spoustě humorných situací a k zajímavému rozuzlení...

 

200216lez4.jpg

 

 

Florian Zeller

(narozen 1979) je jedním z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších francouzských prozaiků a dramatiků současnosti. Britský list The Independent ho označil za jeden z nejžhavějších francouzských literárních talentů. V České republice byly uvedeny jeho hry Ten třetí, Kdybys umřel..., Kolotoč, Otec, Matka a Pravda. Jeho hry jsou překládány do mnoha jazyků a velký úspěch sklízejí například také na Broadwayi.

 

200216lez3.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) more&less