Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce



DIVOKÁ A KRÁSNÁ - krajina srdcem ženy

01.09. - 31.10. 

Můžete se těšit



NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA POBALTÍ

15.10.2020 19:00


LEŽ - přesunuto z 20.04.

05.11.2020 19:30


POČTVRTÉ SPOLEČNĚ V HIMÁLAJI - CHULU WEST II.

12.11.2020 19:30




PubQuiz aneb do Besedy za znalostmi - ZRUŠENO!!


Út  10.03. 19:30
 

< Zpět  |  Událost: vstupné: 70 Kč

Každé druhé úterý v měsíci od 19:30


Moderátorkou večera bude Tereza Beranová z Klánovic. PubQuiz hrávala v Holešovicích a za námi přišla s myšlenkou uspořádat ho i u nás, v KC Nová Beseda. Nám se její nápad moc líbí a jdeme do toho!!! Beseda určitě staví tým:)))

 

Přijďte si spolu s námi zahrát, protože "Kdo si hraje, nezlobí!"
Nejde o to vyhrát, ale pořádně se pobavit, rozptýlit, dát si drink s kamarády, něco se dozvědět...!

 

VĚDOMOSTI Z HOSPODY

Nevíte kam večer a rádi byste vyzkoušeli netradiční hru na party? Chtěli byste společně s přáteli potrápit své mozkové závity nad oblíbeným drinkem? Jste soutěživí? Potom je PubQuiz.cz volba přesně pro Vás! O co jde? Vědět více než soupeř a dokázat, že si stále něco pamatujete ze školních lavic! Nemusíte se však bát, že byste se měli ztrapnit před ostatními svou nevědomostí. Nejste fanda politiky a společenských věd? To nevadí. Možná budete týmu nápomocní například při poznávání českých pohádek pomocí jejich znělky. Otázky se týkají doopravdy všeho možného: současného dění, sportu, kultury, hudby, gastronomie, vědy, techniky nebo taky guláše.

 


JAK TAKOVÝ PUBQUIZ VYPADÁ?

PubQuiz neboli hospodský kvíz je týmová hra pro dospělé. Tato vědomostní hra vznikla ve Velké Británii. Časem se však díky své oblibě rozšířila a rychle se stala oblíbeným programem na večer po celém světě. Poskládejte s přáteli svůj neporazitelný tým a zkuste to s námi!

Náš hospodský kvíz se skládá z 5 kol, 10 témat a 51 otázek. Celým večerem provází moderátor. Po každém kole následuje pauza na občerstvení a hlavně sečtení výsledků moderátorem. Zvítězí ten, který získá nejvíce bodů. Rozhodují nejen znalosti, ale i štěstí na otázky.

 


A CO KDYŽ VYHRAJU?

Co by to bylo za soutěž bez ceny? Na vítězný tým čekají atraktivní ceny. Ve hře jsou slevy na útratu, poukázky do kina a jiné zajímavé ceny. Pokud jste neměli štěstí na otázky, nezoufejte. Stále je možnost něco vyhrát. Po sečtení a vyhlášení vítězů přichází poslední tipovací otázka. Šťastlivci, kteří přesně uhádnou, co mají, nebo jsou nejblíže správné odpovědi, získají speciální tekutou cenu! Výsledky jednotlivých kvízů se samozřejmě zaznamenávají. V závěrečném zúčtování sezony pak na absolutního vítěze čekají zajímavé ceny, putovní trofej a hlavně věčná sláva!


S novým rokem přijde do Besedy novinka - PUBQUIZ. Zajímá vás, co to je a jak se v programu Besedy objevil? Pokud ano, čtěte dál. Před pár měsíci jsem se s rodinou přestěhovala z pražských Holešovic do Klánovic a čtvrť jsem si rychle oblíbila. Příroda je na dosah a kulturně tady člověk nestrádá, to je příjemná kombinace. Trochu se mi však stýskalo po jedné aktivitě, kterou jsem si v Holešovicích s přáteli užívala. A protože přejít od myšlenky k činům je mi vlastní, oslovila jsem organizační tým Besedy, který vyšel mému nápadu pořádat pubquiz v Klánovicích vstříc. A tak pojďme hrát, sejít se, poznat sousedy, zasoutěžit si a pobavit se. A co že tedy ten pubqiz je a jak se hraje? Jak název napovídá, je to kvíz, který se hraje v hospodě, baru či kavárně. Hra má svůj původ v Anglii, kde si ji můžete zahrát téměř na každém rohu, a i v Čechách si získala velkou oblibu a hraje se v mnoha městech. V Praze se pubquiz pořádá na desítkách míst, dokonce se koná i pubquizová liga. Hra se hraje se v týmech o maximálním počtu 5 hráčů (může jich být i míň, ale víc hlav víc ví), soutěží provází moderátor, který kvíz průběžně vyhodnocuje. Kvíz má 10 kol po 5 otázkách, v každém kole jsou otázky z jiného oboru. Otázky se týkají například aktuálního dění, hudby, filmů, historie, literatury, zeměpisu, sportu nebo showbyznysu. Pro odpovídání se používají odpovědní archy, takže se nemusíte bát nějakého vyvolávání jako ve škole, navíc odpovídají vždy všichni najednou, takže soutěž není o rychlosti, ale o správnosti odpovědí. Po každých dvou kolech moderátor sečte body a oznámí průběžné pořadí. A i když není důležité vyhrát, ale pobavit se, na vítěze vždy čeká příjemná odměna... Tak co, už stavíte tým? Začínáme druhé lednové úterý, t.j. 8. 1. v 19:00, tak doufám, že se uvidíme a těším se na vás.
Tereza Beranová

 




Podporují nás:



Všichni sponzoři | Podpořte nás také!








© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) more&less