Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšit

VERNISÁŽ VÝSTAVY
...? mamART


02.03.2014 


< Zpět  |  :


MamART vzniklo v roce 2012 jako sdružení tří matek (Martiny Žigmundové, Elišky Šimanové a Štěpánky Burešové), které se během mateřské dovolené věnují výtvarné tvorbě - malbě a fotografii. Mateřství je pro ně zajímavým inspiračním zdrojem, ale nikoli alfou a omegou jejich života. Pleny a sunar jsou pro ně na denním pořádku, ale jejich realita se na ně nescvrkla. Na každou z nich mateřství zapůsobilo jinak. Martina se věnuje fotografii, která je časově méně náročná než malba. Eliška se v malbě noří kamsi hluboko do nevědomí a její obrazy mají psychologický výklad. Štěpánka se tvorbou odreagovává a se štětcem v ruce relaxuje u plátna, kde tvoří svou paralelní realitu, ve které jsou i jiné slasti než dudlík.

 

140521mamart04F.jpg

 

Chceme působit jako tvůrčí skupina sdružující tvořící matky v nejrůznějších uměleckých oblastech. Věříme, že máme co sdílet a co si sdělit. Rádi bychom se ochomítaly nejen na dětských teritoriích, ale časem působily i na veřejné mínění např. v oblasti zaměstnávání matek během rodičovské dovolené a pohledu na mateřství jako něco tvořivého a seberozvíjejícího.

 

140521mamart03F.jpg

 

MamART je sdružení otevřené novým členům a příznivcům. Těšíme se, až nás bude víc a rády bychom organizovaly různé akce. Vítáme všechny matky s tvůrčím duchem. Výstava Duše zevnitř a zvenčí ukazuje různé pohledy do lidské psychiky.

 

140521mamart02F.jpg

 

Eliška se noří do nejhlubších vrstev nevědomí a vyplavené obsahy maluje bez cenzury rovnou na plátno, Štěpánka vytažené obsahy přetavuje v obecně srozumitelné symboly a ty pak pečlivě nanáší v sytých barvách na plátna nejrůznějších rozměrů. Martina se snaží pochytit stav a rozpoložení lidské mysli skrze fotografii. Červenou nití celé výstavy je tak znázornění člověka - jeho duše. Ať již její skryté nejspodnější části, její vědomé symbolické prezentace či toho jak se zrcadlí v každém našem pohledu a pohybu, zachyceném v okamžiku, kdy Martina zmáčkla spoušť. Skrze naše obrázky a fotografie se můžete podívat do své duše. Užijte si naši výstavu bez zábran.

 

140521mamart01F.jpg

 

Zaujala Vás naše tvorba? Více se dozvíte na našich prodejních stránkách:


Martina Žigmundová - www.zetmartina.cz

Eliška Šimanová -  www.fler.cz/eliska-simanova

Štěpánka Burešová - www.fler.cz/estefunny
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz