Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšit

KANADSKÉ ROCKIES


15.10.2013 


< Zpět  |  :


Karel a Zuzka Šteflovi o kanadských Rockies

 

Zuzka a Karel Šteflovi samostatně nebo společně kromě spousty zemí Evropy procestovali např. Nový Zéland, Tádžikistán, Uzbekistán, Turecko, Egypt, Spojené státy a Kanadu. Oba nejen rádi cestují, ale i fotí. Každý ovšem svým foťákem a svým okem, což v terénu znamená více úhlů pohledu, doma hádku, která fotka je lepší, a ve výsledku pestrost nafocených snímků. Své fotky a vyprávění z cest pak prezentují na různých cestovatelských besedách a festivalech.

 

131026kanada02F.jpg

 

Příkladem společně navštívené země je Kanada. Sami o ní říkají:

 

Kanada je ohromná země a my jsme z ní viděli sice jen velmi malou, ale zato jednu z nejkrásnějších částí. V Rocky Mountains, které jsme si zvolili za cíl, panují jasná a pevná pravidla. Masová turistika je vpuštěna jen do malých oblastí kolem silnic, a pokud chcete jít dál do divočiny, je přístup řízen a kontrolován. Je omezen počet turistů, kteří se v danou chvíli mohou v určité části parku pohybovat, v kempech v divoké přírodě je omezen počet míst pro stany (v některých třeba jen 5 míst) s povinnou rezervací apod.

 

131026kanada03F.jpg

 

Důvodů k návštěvě Kanady a zejména Skalistých hor je spousta. Nádherná příroda snad se všemi krásami, které si dokážete představit. Skály a hory s ohromnými plazícími se ledovci, jezera neuvěřitelných barev, hučící vodopády, klikatící se řeky a rozlehlé lesy. Pro nás možnost potkat se s medvědem nebo losem, což se nám nepodařilo, anebo s vlčí smečkou nebo kojoty, což se nám podařilo. Dalším důvodem je bezpečnost Kanady připravené na turismus, a z naší zkušenosti vstřícnější a příjemnější lidé než v Evropě. Čiší z nich pohoda velké krásné země kolem nich. Na dálnici vám nikdo nejede metr za zadkem a netroubí na vás, pokud nevíte kudy jet nebo stojíte 2 vteřiny na zelenou. Když se na něco ptáte, třeba na letišti, příjemně a s úsměvem vám odpoví. Třeba i to, že jste zmeškali let domů ...

 

131026kanada04F.jpg

 

Pokud se do Kanady chystáte a něco z toho chcete zažít sami anebo si to chcete jen poslechnout a podívat se na krásné obrázky z Rockies, není nic lepšího než přijít 15. 10. 2013 do klánovického klubu Nová Beseda, kde vám zážitky z cest za doprovodu fotografií rádi povíme a předáme zkušenosti, které se vám budou pro případnou návštěvu kanadských Skalistých hor hodit, obzvlášť pokud chcete cestovat sami, bez cestovky.

 

karelstefl.borec.cz
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz