Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšit

Koncert
JAN BUDAŘ A ELIŠČIN BAND


15.12.2012 


< Zpět  |  :


Jan Budař - herec, hudebník, scénárista, režisér a příležitostný tanečník. Muž mnoha talentů a sedmi záhad. Je většinovým tvůrcem originálních textů i hudby pro progresivní a nečekanou hudební skupinu, která je složená ze špičkových profesionálů a jednoho amatéra a na svých koncertech umí předvést velmi překvapivou show.

130212janbudar01.jpg

 

Jan Budař,

alias Pavel Bedura (* 31. července 1977) je český herec, režisér, hudebník a scenárista.

 

130212janbudar02.jpg

Zamyšlený, talentovaný, úspěšný. Jan Budař, seznamte se:

Nerad dává rozhovory, a tak se o jeho soukromí zase tolik neví. Ale je to vlastně nutné? Za Jana Budaře mluví jeho práce. Vždyť si v 35 letech už zkusil povolání režiséra, scenáristy, skladatele, textaře, zpěváka, moderátora... a, ano, herce. A i na filmovém poli střídá jednu bizarnější roli za druhou. Zkrátka: všestranný člověk.

130212janbudar03.jpg
Za herectvím šel od dětství. Narodil se 31. července 1977 ve Frýdlantu v Čechách, osud ho však dostal do Brna, kde vystudoval JAMU. „A všichni se divili, proč to dělám. Byl jsem plachý a introvertní - a chtěl jsem být hercem."


Brzy se objevil v divadle, za svůj život už jich prošel celou řadu včetně brněnské Husy na provázku či pražského Divadla Na zábradlí.

130212janbudar04.jpg
A postupně začal pronikat i do televize a filmu. Nebyly to však role ve snímcích Český Robinson, Ta třetí či Stůj, nebo se netrefím, kterými by zazářil. Budař na sebe upozornil až filmem Nuda v Brně - zato však velmi výrazně.


Dostal Českého lva za výkon v hlavní roli a za scénář, který napsal spolu s Vladimírem Morávkem. Role lehce retardovaného Standy, který se chystá strávit první noc se ženou, udělala z Budaře hvězdu.

130212janbudar05.jpg
Je znám především pro své role ve filmech Nuda v Brně, Vratné lahve, Horem pádem či Václav. Byl čtyřikrát oceněn Českým lvem.

 130212janbudar06.jpg

Herectví vystudoval na brněnské JAMU (1996-2000). Hrál v řadě tuzemských divadel, v brněnském Studiu Marta, v Národním divadle Brno, v královehradeckém Klicperově divadle, brněnské Huse na provázku, v Městském divadle v Karlových Varech, pražském Národním divadle a dalších.


V letech 2000-2003 byl ve stálém angažmá pražského Divadla Na zábradlí. Je autorem mnoha článků pro časopisu Instinkt.

130212janbudar07.jpg

Má rád ženy. Tak po jedné pojmenoval kapelu.

130212janbudar08.jpg

Úspěch Nudy v Brně byl pro jeho kariéru zlomový. Díky němu získal sebedůvěru. A ta mu pomohla k dalším velkým příležitostem, třeba účasti ve filmu Mistři, netradičním pohledu na české hokejové fanouškovství. I za něj dostal Českého lva, tentokrát za nejlepší výkon ve vedlejší roli.

130212janbudar09.jpg

Jenže herecké úspěchy Budařovi nestačily. Proto založil kapelu Eliščin Band (dříve Eliščina malá tíseň), kde zpívá a hraje na piano. „Kapela se jmenuje po Elišce Bouškové, která s námi v době, kdy jsme kapelu zakládali, hrála na saxofon. Řekl jsem si, že kapelu pojmenuji po ženě, protože mám ženy rád."

 

130212janbudar10.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz